Blog

1. 9. 2023

Natálie je maminkou malého synka, která opakovaně darovala vajíčka na naší klinice. Neplodným párům se rozhodla pomoci ještě než se sama stala matkou, vajíčka následně darovala i po porodu. O své zkušenosti s darováním se s námi podělila v rozhovoru: Proč darovala? Jak to měla po darování s otěhotněním? A co by poradila své kamarádce, která by chtěla darovat vajíčka? Udělejte si chvilku...

27. 2. 2023

Denisa. Žena, matka, partnerka, dárkyně vajíček. V rozhovoru se s námi podělila o své zkušenosti z darovacího procesu. Proč se rozhodla darovat vajíčka, jak se během darování cítila, co ji překvapilo, šla by do darování znovu a co by vzkázala ženám, které darování zvažují. Nahlédněte na proces darování vajíček očima skutečné dárkyně.

14. 12. 2022

Vůně svařáku, pečených kaštanů, punče, horké čokolády už se na nás linou ze všech vánočních trhů. Kouzelné stromečky se rozzářily na všech náměstích. Podívejte se, kam se vydat na ty nejkrásnější vánoční trhy. Je jich totiž plná Evropa.

Česko

17. 10. 2022

Je vám po potravinách vyrobených z obilí špatně? Máte průjmy, nafouklé břicho a jiné zažívací potíže? O celiakii nebo také o intoleranci na lepek jste možná už slyšeli. Co ale neléčená celiakie způsobuje? Kdy a jak se může pacientům objevit? Dejte se do čtení článku a dozvíte se víc.

O co vlastně jde?

16. 8. 2022

Jarní, novoroční, po prázdninový – ze všech stran na vás útočí reklamy a zaručené postupy, že právě tento detox je ten správný. Naslibují vám očistu těla a nový příval energie. Je to ale opravdu nutné nebo si vaše tělo dokáže pomoci samo? Na téma detoxu jsme se podívali v tomto článku. Čtěte dál, protože vaší peněžence možná ušetříme nemalou částku.

Co slibují detoxy versus realita?

11. 7. 2022

Už nějaký ten pátek vám leží v hlavě, kolik obalů a odpadů doma vyprodukujete? Jestli koketujete s myšlenkou, že byste chtěli žít bez obalů, tak tento článek je rozhodně pro vás. Zero waste neboli žádný odpad jde ruku v ruce s udržitelnou a minimalistickou domácností. Další možnost je také přírodní kosmetika a drogerie pro domácnost. Co pro to máte udělat? Kde je nejlepší nakupovat? Inspirujte se v článku.

Žijte bez odpadu a zjednodušte si život

20. 6. 2022

Během posledních dvou let jsme se setkali s problematickou pletí a akné snad skoro všichni. Pod rouškou a respirátorem se akné totiž skvěle daří, a tak trápí i ty, kdo mají obvykle pleť hlaďoučkou a zcela bezproblémovou. Tyto ženy (a samozřejmě v tomto případě často i muži) mají velké štěstí, protože by měl jejich problém s odhozením ochrany úst zase pomalu vymizet a vše by se mělo vrátit zpět do normálu. Horší to mají slečny a dámy, které se s akné potýkají pravidelně každý měsíc… Představujeme vám tzv. hormonální akné:

1. 6. 2022

V tomto článku otevřeme téma, které je velmi často opomíjené. Velká část žen ho vůbec nezná a neví, co se jim děje. Vnímáte bolest při pohlavním styku? Nejste schopná si zavést tampon? Mohou to být příznaky málo známého vaginismu, který patří mezi sexuální poruchy.

Co je vaginismus?