Je vám po potravinách vyrobených z obilí špatně? Máte průjmy, nafouklé břicho a jiné zažívací potíže? O celiakii nebo také o intoleranci na lepek jste možná už slyšeli. Co ale neléčená celiakie způsobuje? Kdy a jak se může pacientům objevit? Dejte se do čtení článku a dozvíte se víc.

O co vlastně jde?

Jarní, novoroční, po prázdninový – ze všech stran na vás útočí reklamy a zaručené postupy, že právě tento detox je ten správný. Naslibují vám očistu těla a nový příval energie. Je to ale opravdu nutné nebo si vaše tělo dokáže pomoci samo? Na téma detoxu jsme se podívali v tomto článku. Čtěte dál, protože vaší peněžence možná ušetříme nemalou částku.

Co slibují detoxy versus realita?

Už nějaký ten pátek vám leží v hlavě, kolik obalů a odpadů doma vyprodukujete? Jestli koketujete s myšlenkou, že byste chtěli žít bez obalů, tak tento článek je rozhodně pro vás. Zero waste neboli žádný odpad jde ruku v ruce s udržitelnou a minimalistickou domácností. Další možnost je také přírodní kosmetika a drogerie pro domácnost. Co pro to máte udělat? Kde je nejlepší nakupovat? Inspirujte se v článku.

Žijte bez odpadu a zjednodušte si život

Během posledních dvou let jsme se setkali s problematickou pletí a akné snad skoro všichni. Pod rouškou a respirátorem se akné totiž skvěle daří, a tak trápí i ty, kdo mají obvykle pleť hlaďoučkou a zcela bezproblémovou. Tyto ženy (a samozřejmě v tomto případě často i muži) mají velké štěstí, protože by měl jejich problém s odhozením ochrany úst zase pomalu vymizet a vše by se mělo vrátit zpět do normálu. Horší to mají slečny a dámy, které se s akné potýkají pravidelně každý měsíc… Představujeme vám tzv. hormonální akné: