18. 3. 2021

Karolina, Václav a malá Karolinka

Pacientka

Neni tomu tak dávno, co jsme se s manželem rozhodli, že bychom chtěli své životy spojit v jeden a mít společné miminko. Celý život jsme oba byli vychováni v tom, že po prvním nechráněném sexu žena okamžitě otěhotní. Jaké však bylo nepříjemné zjištění když uběhl první měsíc a nic. S přibývajícím časem přívaly i mé znalosti, že to nemusí být hned a tak jsem se shruba po 4 měsících přestala trápit, protože je normální čekat na těhotenství rok.

Začali jsme stavět dům a já věřila, že když svou pozornost odsunu jinam, vše se povede. Rok a půl uběhl a u nás stále nic. V tu dobu mi má lékařka teprve začala věnovat pozornost a zaúkolovala mě měřením bazální teploty a zapisování po dobu 3 měsíců. Když jsem dorazila do ordinace s kalendářem plným hodnot, bylo mi řečeno, že zřejmě u mě neprobíhá ovulace. Nasadily jsme léky (už si nepamatuji jaké) a čekaly další měsíce. Po dvou letech nás konečně odeslala na kliniku Gennet Letná.

Od první chvíle se nám dostalo té nejlepší péče a nejmilejšího přístupu. V září roku 2019 jsme nastoupili léčbu u Mudr. Leahomschi, který z prvních vyšetření usoudil, že problém bude v PCOS kterým jsem trpěla. (Aniž bych o tom kdy věděla, či slyšela co je PCOS zač). Pan doktor nám vše vysvětlil, vyzkoušeli jsme dva měsíce s podporou clostylbegitu. Bohužel ani to nepomohlo, a tak po dalších vyšetřeních jsme se dohodli na léčbě pomocí IVF. Odběr oocytů a transfer 1 šestidenního embrya proběhl na konci května roku 2020.

Díky tomu všemu jsme mohli 19. Února 2021 přivítat mezi námi naší prvorozenou dcerušku Karolinku. Dohromady naše čekání trvalo 2 a půl roku. Nikdy nepřestaneme být vděční celému týmu Gennet.

Díky za všechno

Karolina, Václav a malá Karolinka