Kdo všechno se může stát naší dárkyní vajíček?

Žena ve věku 18-34 let.

BMI nesmí přesáhnout hodnotu 30 (pokud neznáte své BMI, můžete si ho snadno vypočítat na naší BMI kalkulačce, která je níže).

Dobré výsledky zdravotních vyšetření podstoupených na naší klinice.

Žádná geneticky podmíněná onemocnění.

Dobré výsledky gynekologického vyšetření.

Negativní testy na sexuálně přenosné choroby.

Bez prokázané psychické poruchy.

Naše dárkyně nesmí být kojící maminka nebo těhotná žena.

Nesmí také pravidelně užívat alkohol a omamné psychotropní látky.

Můžete se tedy stát dárkyní vajíček a pomoci tak těm, které by bez vás neměly šanci zažít ten pocit stát se maminkou.

Pokud splňujete všechny předpoklady a chcete se stát dárkyní, můžete se objednat na vstupní vyšetření, které odhalí, zda jste vhodnou adeptkou. Součástí vyšetření bude také konzultace rodinné anamnézy, kterou si můžete předem nachystat (stáhněte si soubor PDF níže).

Výpočet BMI

Základní předpokladem je určitě to, že jste zdravá žena ve věku 18–34 let. Vaše BMI (index tělesné hmotnosti) nepřesahuje hodnotu 30.
Pokud neznáte své BMI, můžete si ho hned snadno vypočítat. Vaší tělesnou hmotnost v kg vydělte násobky vaší výšky v cm.

BMI kalkulačka
Spočítat BMI
Vaše BMI hodnota je: 0

Bohužel to nevyjde. Velice si vážíme vašeho zájmu o darování. Vaše BMI však nesplňuje zdravotní kritéria nutná k darování. Zjistěte více o podmínkách darování.

Chci vědět více

Proč se stát dárkyní vajíček?

Chcete pomoci. Myslíte si, že to je dobrý nápad. Řekla vám o tom kamarádka a vy chcete také pomoci.

Během své praxe jsem se setkala s mnoha důvody proč darovat, ve výsledku je ale spojuje jedno. Touha pomoci ženám, které samy otěhotnět nemohou.

Věděla jste, že pro některé ženy je darované vajíčko tou jedinou možností, jak mít vlastní miminko? Důvodů, proč není přirozené těhotenství v některých případech možné, je hned několik. Rozhodně za to vždy nemůže věk, jak se někde můžete doslechnout. Za absencí možnosti přirozeně otěhotnět většinou stojí závažné onemocnění jako je rakovina, případně nejrůznější genetická a jiná zdravotní onemocnění. Moderní medicína tedy prostřednictvím darovaných vajíček umožňuje ženám, které nemohou počít miminko přirozenou cestou, možnost léčby. Pacientka má díky tomu možnost prožít vše spojené s těhotenstvím a s porodem. Všech našich dárkyň si moc vážíme a za jejich rozhodnutí darovat jim děkujeme. Dát možnost jiné ženě pocítit mateřskou lásku a prožít pocit zrození nového života je něco opravdu úchvatného.

Dát možnost pocítit mateřskou lásku jiné ženě a prožít pocit zrození nového života je opravdu něco úchvatného. Proto si všech našich dárkyň moc vážíme a za rozhodnutí darovat děkujeme.

Jak probíhá darování

 • Rozhodnutí stát se dárkyní a vyplnění formuláře

  Rozhodla jste se Darovat Zázrak, vyplňte kontaktní formulář a vyberte si pro vás nejbližší kliniku, kde je možné darovat.

 • Kontakt
  s koordinátorkou

  Naše koordinátorka darovacího programu se s vámi spojí. Vysvětlí vám jednotlivé kroky a vyberete společný termín návštěvy kliniky.

 • Vstupní konzultace na klinice

  Dostavíte se na kliniku ve smluvený termín. Společně s koordinátorkou vyplníte dokumenty. Čeká vás pohovor s genetikem, rozbor rodinné anamnézy a odběr krve.

 • Druhá návštěva kliniky

  Během druhé návštěvy kliniky absolvujete klasickou gynekologickou prohlídku a obdržíte veškeré informace k stimulaci léky.

 • Stimulace dárkyně

  Aplikace léků po dobu dvou týdnů před darováním, kontrolní ultrazvuk na klinice.

 • Odběr vajíček

  Po zdařilé stimulaci nastává odběr vajíček v krátké celkové narkóze. Po zákroku si na klinice odpočinete a ještě ten samý den odcházíte domů.

 • Finanční kompenzace

  Po úspěšném odběru vajíček vám náleží finanční kompenzace, kterou obdržíte do jednoho týdne.

Jak probíhá proces samotného darování?

Poté, co jste absolvovala vstupní vyšetření na klinice a vaše výsledky jsou v pořádku, nastává příprava před samotným darováním. Naše sestřičky vám vysvětlí, jak správně aplikovat stimulační léky, které budete užívat zhruba dva týdny před samotným odběrem vajíček.

Po období stimulace následuje odběr vajíček na naší klinice. Odběr se provádí v prostředí, které jste navštívila při první návštěvě, a které tak už dobře znáte. Samotná procedura probíhá v celkové anestezii, která ale trvá pouhých 10-15 minut. Po zákroku si u nás na chvíli odpočinete, a ještě tentýž den odcházíte domů. Rekonvalescence každé dárkyně je individuální, většinou se ale doporučuje klidový režim, který by měl trvat 2-3 dny. Za darování vajíček vám náleží finanční kompenzace ve výši až 33 000 Kč. Tu obdržíte týden po úspěšném absolvování darování na svůj bankovní účet. Kromě finanční odměny také získáte kompletní přehled o svém zdravotním stavu.

Věděla jste, že pro některé ženy je darované vajíčko tou jedinou možností jak mít vlastní miminko? Pomozte jiným ženám.

Za darování vajíček vám náleží kompenzace ve výši až 33 000 Kč. Tu obdržíte následující týden na váš účet po úspěšném absolvování darování.

Pokud jste se rozhodla darovat...

Právě Vás jsme hledali. Vašeho rozhodnutí si vážíme a za pomoc darovat vajíčka moc děkujeme. Jste skvělá žena, děkuji vám za ty, kterým vaše rozhodnutí pomůže. Darovala jste opravdový zázrak.

Děkujeme vám za to, že jste se rozhodla stát součástí projektu Daruj Zázrak. Díky vaší pomoci se může jiná žena stát maminkou.

Děkujeme, že pomáháte!

Kontaktujte nás na telefonním čísle: +420 778 474 769
e-mailu: darovani@gennet.cz.

Nebo vyplňte jednoduchý kontaktní formulář.

Chci darovat

Děkuji vám za ty, kterým vaše rozhodnutí pomůže. Darovala jste opravdový zázrak.

Kontaktujte nás na telefonním čísle +420 778 474 769, e-mailu: darovani@gennet.cz nebo vyplňte jednoduchý kontaktní formulář

Vašeho rozhodnutí si vážíme a za pomoc darovat vajíčka moc děkujeme.

Nezávazná konzultace

Vyplňujete nezávazný formulář, po odeslání Vás bude v nejbližších dnech kontaktovat naše asistentka.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami